People’s

People’s er et ungt forlag, grundlagt i 2001 under navnet People’sPress. I 2021 skiftede vi navn til People’s – et forlag for mennesker og deres historier.

People’s

CVR: 26608694

Vester Farimagsgade 41

1606 København V

info@peoplespress.dk

Telefon: +45 3311 3311

Tine Smedegaard Andersen

CEO · Administrerende direktør

tsa@peoplespress.dk

Eva Haagerup

Forlagskoordinator

eva.haagerup@peoplespress.dk

Telefon: +4531180346

Økonomi & Administration

Anja Friis

Regnskabsassistent

anja.friis@peoplespress.dk

Telefon: +4525187021

Redaktion

KL

Kristian Brårud Larsen

Journalistisk redaktør

kristian.larsen@peoplespress.dk

Telefon: +4526283490

JN

Joakim Nørregaard

Redaktionsassistent

joakim.norregaard@peoplespress.dk

Telefon: +4531651141

CN

Camilla Marie Nielsen

Journalistisk redaktør

camilla.nielsen@peoplespress.dk

Telefon: +4551261313

Jakob Malling Lambert

Forlægger

jakoblambert@peoplespress.dk

Telefon: +4529640858

Helle Stavnem

Redaktionschef · Skønlitteratur

helle.stavnem@peoplespress.dk

Telefon: +4530382880

Ariane Veiergang

Redaktør

ariane.veiergang@peoplespress.dk

Telefon: +4561696111

Christel Brinkløv

Redaktør

chb@peoplespress.dk

Telefon: +4522655174

Mette Holbæk

Producent · Nonfiktion

mette.holbaek@peoplespress.dk

Telefon: +4520736017

Marie Trolle

Redaktør · Dramaturgisk konsulent

marie.trolle@peoplespress.dk

Telefon: +4530131222

Emilie Walsøe Lund

Redaktionsassistent

emiliewl@peoplespress.dk

Telefon: +4522655130

Produktion

Bjørn Bengtsson

Digital redaktør · Lydbøger

bjbe@peoplespress.dk

Telefon: +4522655242

Peter Skriver

Produktionschef

peter.skriver@peoplespress.dk

Telefon: +4522655230

UN

Ulf Reese Næsborg

Digital redaktør · E-bøger

ulf@peoplespress.dk

Presse

Heidi Mikkelsen

Presserådgiver

heidi.mikkelsen@peoplespress.dk

Telefon: +4528138188

Signe Holten

Presse- og arrangementschef

siho@peoplespress.dk

Telefon: +4522655244

Sophia Ohrbeck

PR og Digital Promotion Manager

sophia.ohrbeck@peoplespress.dk

Telefon: +4560958836

Salg & marketing

RR

Rine Rodin

Grafiker

rine.rodin@peoplespress.dk

Telefon: +4553697222

NB

Nicole Bellaiche

Chef for PR, salg og marketing

nicole.bellaiche@peoplespress.dk

Telefon: +4520854612

Louise Rasmussen

Key Account Manager

louise.rasmussen@peoplespress.dk

Telefon: +4522655140

Thomas Dyring

Key Account Manager

thomas.dyring@peoplespress.dk

Telefon: +4525187053

Stina Petersen

Salgskoordinator

stp@peoplespress.dk

Telefon: +4522146265

Tænk, hvis du fik læst bare *lidt* mere

Vi vil gerne hjælpe! Få inspiration til din næste store læseoplevelse direkte i indbakken.

Tilmeld nyhedsbrevet